Microsemi Commercial Components MPLAD15KP10AE3
MPLAD15KP10AE3 picture photo
Mfg. Part Number
MPLAD15KP10AE3
Manufacturer
Product Category
TVS - Diodes
Brief Description
TVS DIODE 10VWM 17VC PLAD
Datasheet Download
MPLAD15KP10AE3.pdf
Availability of MPLAD15KP10AE3
QUANTITY
MPLAD15KP10AE3 Order Process
Ship out your order
Specifications of MPLAD15KP10AE3
Internal Part NumberEIS-MPLAD15KP10AE3
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package1
Category Circuit Protection
FamilyTVS - Diodes
Series-
PackagingBulk
TypeZener
Unidirectional Channels1
Bidirectional Channels-
Voltage - Reverse Standoff (Typ)10V
Voltage - Breakdown (Min)11.1V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp17V
Current - Peak Pulse (10/1000µs)882A
Power - Peak Pulse15000W (15kW)
Power Line ProtectionNo
ApplicationsGeneral Purpose
Capacitance @ Frequency-
Operating Temperature-55°C ~ 150°C (TJ)
Mounting TypeSurface Mount
Package / CaseNonstandard SMD
Supplier Device PackagePLAD
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MPLAD15KP10AE3
Related LinksMPLAD15, MPLAD15KP10AE3 Datasheet, Microsemi Commercial Components Distributor
MPLAD15KP10AE3 Details Description
Related parts for MPLAD15KP10AE3
FUSE HOLDER CARTRIDGE PANEL MNT datasheet.pdf
IC MCU 8BIT 4KB FLASH 8DIP datasheet.pdf
CAP CER 8.2PF 50V NP0 0402 datasheet.pdf
CAP ALUM 10000UF 50V SCREW datasheet.pdf
RES SMD 19.1K OHM 0.1% 1/5W 0805 datasheet.pdf
CONN HSG RCPT JAM NUT 31POS PIN datasheet.pdf
RES 22 OHM 1/2W 5% AXIAL datasheet.pdf
RES 1K OHM 1W .1% AXIAL datasheet.pdf
THYRISTOR SCR 70A 1300V TO-83 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 250W datasheet.pdf
THERMISTOR NTC 10K OHM 2% RADIAL datasheet.pdf