Microsemi Commercial Components MPLAD15KP10CAE3
MPLAD15KP10CAE3 picture photo
Mfg. Part Number
MPLAD15KP10CAE3
Manufacturer
Product Category
TVS - Diodes
Brief Description
TVS DIODE 10VWM 17VC PLAD
Datasheet Download
MPLAD15KP10CAE3.pdf
Availability of MPLAD15KP10CAE3
QUANTITY
MPLAD15KP10CAE3 Order Process
Ship out your order
Specifications of MPLAD15KP10CAE3
Internal Part NumberEIS-MPLAD15KP10CAE3
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package1
Category Circuit Protection
FamilyTVS - Diodes
Series-
PackagingBulk
TypeZener
Unidirectional Channels-
Bidirectional Channels1
Voltage - Reverse Standoff (Typ)10V
Voltage - Breakdown (Min)11.1V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp17V
Current - Peak Pulse (10/1000µs)882A
Power - Peak Pulse15000W (15kW)
Power Line ProtectionNo
ApplicationsGeneral Purpose
Capacitance @ Frequency-
Operating Temperature-55°C ~ 150°C (TJ)
Mounting TypeSurface Mount
Package / CaseNonstandard SMD
Supplier Device PackagePLAD
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MPLAD15KP10CAE3
Related LinksMPLAD15, MPLAD15KP10CAE3 Datasheet, Microsemi Commercial Components Distributor
MPLAD15KP10CAE3 Details Description
Related parts for MPLAD15KP10CAE3
CONN PLUG 11 POS STRAIGHT W/PINS datasheet.pdf
KIT DEMO BOARD TDA5051A MODEM datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 40V 150W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 10V 75W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 72V 75W datasheet.pdf
ROUND STANDOFF M6 NYLON 32MM datasheet.pdf
RES CHAS MNT 10K OHM 5% 55W datasheet.pdf