Microsemi Commercial Components MPLAD15KP14CAE3
MPLAD15KP14CAE3 picture photo
Mfg. Part Number
MPLAD15KP14CAE3
Brief Description
TVS DIODE 14VWM 23.2VC PLAD
Datasheet Download
MPLAD15KP14CAE3.pdf
Availability of MPLAD15KP14CAE3
QUANTITY
MPLAD15KP14CAE3 Order Process
Ship out your order
Specifications of MPLAD15KP14CAE3
Internal Part NumberEIS-MPLAD15KP14CAE3
TypeZener
Unidirectional Channels-
Bidirectional Channels1
Voltage - Reverse Standoff (Typ)14V
Voltage - Breakdown (Min)15.6V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp23.2V
Current - Peak Pulse (10/1000µs)645A
Power - Peak Pulse15000W (15kW)
Capacitance @ Frequency-
Operating Temperature-55°C ~ 150°C (TJ)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MPLAD15KP14CAE3
Related LinksMPLAD15, MPLAD15KP14CAE3 Datasheet, Microsemi Commercial Components Distributor
MPLAD15KP14CAE3 Details Description
Related parts for MPLAD15KP14CAE3
OPTOISO 3.75KV TRANSISTOR 4SMD datasheet.pdf
RES SMD 30.1KOHM 0.1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
CAP TANT 0.56UF 5% 50V AXIAL datasheet.pdf
FILTER 3-TERM 400MHZ 10V SMD datasheet.pdf
CONVERT DC/DC 28VIN 28VOUT 100W datasheet.pdf
RES SMD 6.04K OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
IC OSC VCXO QD FREQ 10CLCC datasheet.pdf
HEATSINK 30X30X25MM L-TAB datasheet.pdf
HEATSINK 54X54X12MM XCUT T766 datasheet.pdf
CONN HSG PLUG 32POS STRGHT SKT datasheet.pdf
RES SMD 280 OHM 0.1% 1/16W 0402 datasheet.pdf