Microsemi Commercial Components MPLAD15KP26AE3
MPLAD15KP26AE3 picture photo
Mfg. Part Number
MPLAD15KP26AE3
Manufacturer
Product Category
TVS - Diodes
Brief Description
TVS DIODE 26VWM 42.1VC PLAD
Datasheet Download
MPLAD15KP26AE3.pdf
Availability of MPLAD15KP26AE3
QUANTITY
MPLAD15KP26AE3 Order Process
Ship out your order
Specifications of MPLAD15KP26AE3
Internal Part NumberEIS-MPLAD15KP26AE3
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package1
Category Circuit Protection
FamilyTVS - Diodes
Series-
PackagingBulk
TypeZener
Unidirectional Channels1
Bidirectional Channels-
Voltage - Reverse Standoff (Typ)26V
Voltage - Breakdown (Min)28.9V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp42.1V
Current - Peak Pulse (10/1000µs)357A
Power - Peak Pulse15000W (15kW)
Power Line ProtectionNo
ApplicationsGeneral Purpose
Capacitance @ Frequency-
Operating Temperature-55°C ~ 150°C (TJ)
Mounting TypeSurface Mount
Package / CaseNonstandard SMD
Supplier Device PackagePLAD
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MPLAD15KP26AE3
Related LinksMPLAD15, MPLAD15KP26AE3 Datasheet, Microsemi Commercial Components Distributor
MPLAD15KP26AE3 Details Description
Related parts for MPLAD15KP26AE3
CONN 2MM HM PLUG 133POS STR GOLD datasheet.pdf
RES ARRAY 4 RES 15 OHM 1206 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 30POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
CAP CER 22PF 50V NP0 0603 datasheet.pdf
RELAY TELECOM DPDT 2A 5V datasheet.pdf
CONV DC/DC 15W 18-75VIN +/-12V datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 100W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 75W datasheet.pdf
CAP CER 7PF 50V NP0 0402 datasheet.pdf