Microsemi Commercial Components MPLAD15KP36CAE3
MPLAD15KP36CAE3 picture photo
Mfg. Part Number
MPLAD15KP36CAE3
Brief Description
TVS DIODE 36VWM 58.1VC PLAD
Datasheet Download
MPLAD15KP36CAE3.pdf
Availability of MPLAD15KP36CAE3
QUANTITY
MPLAD15KP36CAE3 Order Process
Ship out your order
Specifications of MPLAD15KP36CAE3
Internal Part NumberEIS-MPLAD15KP36CAE3
TypeZener
Unidirectional Channels-
Bidirectional Channels1
Voltage - Reverse Standoff (Typ)36V
Voltage - Breakdown (Min)40V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp58.1V
Current - Peak Pulse (10/1000µs)258A
Power - Peak Pulse15000W (15kW)
Capacitance @ Frequency-
Operating Temperature-55°C ~ 150°C (TJ)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MPLAD15KP36CAE3
Related LinksMPLAD15, MPLAD15KP36CAE3 Datasheet, Microsemi Commercial Components Distributor
MPLAD15KP36CAE3 Details Description
Related parts for MPLAD15KP36CAE3
IC ADC 14BIT 4CHAN 5V 44MQFP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 12POS R/A .125 SLD datasheet.pdf
IC AFE 3CH 8BIT 110MHZ 80EPTQFP datasheet.pdf
CONN HEADER BRKWY 10POS R/A TIN datasheet.pdf
RES 48.7 OHM 1% 1/2W AXIAL datasheet.pdf
RES 432K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
RES 84.5K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
CAP ALUM 3.3UF 20% 63V RADIAL datasheet.pdf