Microsemi Commercial Components MPLAD15KP51AE3
MPLAD15KP51AE3 picture photo
Mfg. Part Number
MPLAD15KP51AE3
Brief Description
TVS DIODE 51VWM 82.4VC PLAD
Datasheet Download
MPLAD15KP51AE3.pdf
Availability of MPLAD15KP51AE3
QUANTITY
MPLAD15KP51AE3 Order Process
Ship out your order
Specifications of MPLAD15KP51AE3
Internal Part NumberEIS-MPLAD15KP51AE3
TypeZener
Unidirectional Channels1
Bidirectional Channels-
Voltage - Reverse Standoff (Typ)51V
Voltage - Breakdown (Min)56.7V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp82.4V
Current - Peak Pulse (10/1000µs)183A
Power - Peak Pulse15000W (15kW)
Capacitance @ Frequency-
Operating Temperature-55°C ~ 150°C (TJ)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MPLAD15KP51AE3
Related LinksMPLAD15, MPLAD15KP51AE3 Datasheet, Microsemi Commercial Components Distributor
MPLAD15KP51AE3 Details Description
Related parts for MPLAD15KP51AE3
CAP CER 11PF 25V T2H 0201 datasheet.pdf
Connector Receptacle 3 Position 0.156" (3.96mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
RES SMD 154K OHM 0.1% 1/5W 1005 datasheet.pdf
CONN INLINE PLUG 8PIN SLD CUP datasheet.pdf
25POS HOOD S.E METALLIZED PLST datasheet.pdf
Connector Socket 23 Position 0.100" (2.54mm) Gold Surface Mount, Right Angle datasheet.pdf
D-Sub Connector Plug, Male Pins 9 Position Through Hole, Right Angle Press-Fit datasheet.pdf
CONN RCPT datasheet.pdf
CONN EDGECARD 20POS .156" datasheet.pdf