Microsemi Commercial Components MPLAD15KP54AE3
MPLAD15KP54AE3 picture photo
Mfg. Part Number
MPLAD15KP54AE3
Brief Description
TVS DIODE 54VWM 87.1VC PLAD
Datasheet Download
MPLAD15KP54AE3.pdf
Availability of MPLAD15KP54AE3
QUANTITY
MPLAD15KP54AE3 Order Process
Ship out your order
Specifications of MPLAD15KP54AE3
Internal Part NumberEIS-MPLAD15KP54AE3
TypeZener
Unidirectional Channels1
Bidirectional Channels-
Voltage - Reverse Standoff (Typ)54V
Voltage - Breakdown (Min)60V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp87.1V
Current - Peak Pulse (10/1000µs)171A
Power - Peak Pulse15000W (15kW)
Capacitance @ Frequency-
Operating Temperature-55°C ~ 150°C (TJ)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MPLAD15KP54AE3
Related LinksMPLAD15, MPLAD15KP54AE3 Datasheet, Microsemi Commercial Components Distributor
MPLAD15KP54AE3 Details Description
Related parts for MPLAD15KP54AE3
RES 165K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 3.01K OHM 0.5% 1/8W 0805 datasheet.pdf
IC MPU XEON 1.6GHZ 604FCMPGA-2P datasheet.pdf
TERMINAL BLOCK 5MM 9POS PCB datasheet.pdf
TERM SOLDER TURRET .191" .115"L datasheet.pdf
THERMISTOR NTC 47K 3% LUG MNT datasheet.pdf
FAN AXIAL 120X38.5MM 12VDC WIRE datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 50W datasheet.pdf
SWITCH ROTARY datasheet.pdf
M12X1 STRT SKT 4P PIGTAIL 1.5M A datasheet.pdf
470UF 420V 35X40MM 105C 2000H datasheet.pdf