Microsemi Commercial Components MPLAD15KP54CAE3
MPLAD15KP54CAE3 picture photo
Mfg. Part Number
MPLAD15KP54CAE3
Brief Description
TVS DIODE 54VWM 87.1VC PLAD
Datasheet Download
MPLAD15KP54CAE3.pdf
Availability of MPLAD15KP54CAE3
QUANTITY
MPLAD15KP54CAE3 Order Process
Ship out your order
Specifications of MPLAD15KP54CAE3
Internal Part NumberEIS-MPLAD15KP54CAE3
TypeZener
Unidirectional Channels-
Bidirectional Channels1
Voltage - Reverse Standoff (Typ)54V
Voltage - Breakdown (Min)60V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp87.1V
Current - Peak Pulse (10/1000µs)171A
Power - Peak Pulse15000W (15kW)
Capacitance @ Frequency-
Operating Temperature-55°C ~ 150°C (TJ)