Microsemi Commercial Components MPLAD30KP48A
MPLAD30KP48A picture photo
Mfg. Part Number
MPLAD30KP48A
Brief Description
TVS DIODE 48VWM 77.4VC PLAD
Datasheet Download
MPLAD30KP48A.pdf
Availability of MPLAD30KP48A
QUANTITY
MPLAD30KP48A Order Process
Ship out your order
Specifications of MPLAD30KP48A
Internal Part NumberEIS-MPLAD30KP48A
TypeZener
Unidirectional Channels1
Bidirectional Channels-
Voltage - Reverse Standoff (Typ)48V
Voltage - Breakdown (Min)53.3V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp77.4V
Current - Peak Pulse (10/1000µs)390A
Power - Peak Pulse30000W (30kW)
Capacitance @ Frequency-
Operating Temperature-55°C ~ 150°C (TJ)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MPLAD30KP48A
Related LinksMPLAD3, MPLAD30KP48A Datasheet, Microsemi Commercial Components Distributor
MPLAD30KP48A Details Description
Related parts for MPLAD30KP48A
RES CHAS MNT 10 OHM 10% 300W datasheet.pdf
SWITCH PUSH SPST-NO 10A 110V datasheet.pdf
SWITCH KEYLOCK 19MM KEYCODE 021 datasheet.pdf
RES ARRAY 7 RES 10K OHM 14SOIC datasheet.pdf
CONN HEADER BACKPLAN 200POS GOLD datasheet.pdf
RES 13 OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
ROCKER OPERATOR FOR INCANDSCENT datasheet.pdf
MINITEK datasheet.pdf
HEATSINK 30X30X30MM R-TAB datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X25MM L-TAB T766 datasheet.pdf
IC REG LDO 5V 0.2A TSOT23-5 datasheet.pdf
RES SMD 42.2K OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf