Microsemi Commercial Components MPLAD30KP70A
MPLAD30KP70A picture photo
Mfg. Part Number
MPLAD30KP70A
Brief Description
TVS DIODE 70VWM 113VC PLAD
Datasheet Download
MPLAD30KP70A.pdf
Availability of MPLAD30KP70A
QUANTITY
MPLAD30KP70A Order Process
Ship out your order
Specifications of MPLAD30KP70A
Internal Part NumberEIS-MPLAD30KP70A
TypeZener
Unidirectional Channels1
Bidirectional Channels-
Voltage - Reverse Standoff (Typ)70V
Voltage - Breakdown (Min)77.8V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp113V
Current - Peak Pulse (10/1000µs)264A
Power - Peak Pulse30000W (30kW)
Capacitance @ Frequency-
Operating Temperature-55°C ~ 150°C (TJ)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MPLAD30KP70A
Related LinksMPLAD3, MPLAD30KP70A Datasheet, Microsemi Commercial Components Distributor
MPLAD30KP70A Details Description
Related parts for MPLAD30KP70A
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 37 Position Through Hole Solder datasheet.pdf
HOOK-UP STRND 16AWG WHITE 100' datasheet.pdf
RES SMD 14.7K OHM 0.1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 44POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
RES 20K OHM 2% 1/4W AXIAL datasheet.pdf
CAP TANT 0.1UF 10% 50V AXIAL datasheet.pdf
IC REG LDO ADJ 0.8A SOT223-5 datasheet.pdf
CAP CER 12PF 50V NP0 0603 datasheet.pdf
IC FLASH 128MBIT 104MHZ 8WSON datasheet.pdf
LED SUPPLY CC AC/DC 16-48V 1.6A datasheet.pdf
XG4 16AWG 19/.0117 4C SHLD 300V datasheet.pdf
CAP FILM 0.0022UF 5% 1250VDC AXI datasheet.pdf