Microsemi Commercial Components MPLAD6.5KP64CAE3
MPLAD6.5KP64CAE3 picture photo
Mfg. Part Number
MPLAD6.5KP64CAE3
Brief Description
TVS DIODE 64VWM 103VC PLAD
Datasheet Download
MPLAD6.5KP64CAE3.pdf
Availability of MPLAD6.5KP64CAE3
QUANTITY
MPLAD6.5KP64CAE3 Order Process
Ship out your order
Specifications of MPLAD6.5KP64CAE3
Internal Part NumberEIS-MPLAD6.5KP64CAE3
TypeZener
Unidirectional Channels-
Bidirectional Channels1
Voltage - Reverse Standoff (Typ)64V
Voltage - Breakdown (Min)71.1V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp103V
Current - Peak Pulse (10/1000µs)63.1A
Power - Peak Pulse6500W (6.5kW)
Capacitance @ Frequency-
Operating Temperature-55°C ~ 150°C (TJ)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MPLAD6.5KP64CAE3
Related LinksMPLAD6.5, MPLAD6.5KP64CAE3 Datasheet, Microsemi Commercial Components Distributor
MPLAD6.5KP64CAE3 Details Description
Related parts for MPLAD6.5KP64CAE3
CONN HEADER .100 SINGL STR 35POS datasheet.pdf
CONN EDGECARD 44POS .125 SQ WW datasheet.pdf
OSC VCO 600-880MHZ SMD .5X.5" datasheet.pdf
CAP ALUM 56UF 20% 35V RADIAL datasheet.pdf
CAP CER 0.047UF 100V X7R RADIAL datasheet.pdf
RES 3.01M OHM 1% 1/4W AXIAL datasheet.pdf
RES 2.49K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONTACT PIN CRIMP 18 AWG SLVR datasheet.pdf
CAP ALUM 33UF 20% 63V RADIAL datasheet.pdf
IC OSC VCXO QD FREQ 10CLCC datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X25MM R-TAB T412 datasheet.pdf
CONN PCB 4POS datasheet.pdf