Cree Inc. MPLEZW-A1-R100-0000C027H
MPLEZW-A1-R100-0000C027H picture photo
Mfg. Part Number
MPLEZW-A1-R100-0000C027H
Manufacturer
Product Category
LED Lighting - White
Brief Description
LED EASYWHT WARM WHT 2700K 6SMD
Datasheet Download
MPLEZW-A1-R100-0000C027H.pdf
Availability of MPLEZW-A1-R100-0000C027H
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
MPLEZW-A1-R100-0000C027H Order Process
Ship out your order
Specifications of MPLEZW-A1-R100-0000C027H
Internal Part NumberEIS-MPLEZW-A1-R100-0000C027H
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)2A (4 Weeks)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Design ResourcesLighting Product Selector
Standard Package100
Category Optoelectronics
FamilyLED Lighting - White
SeriesEasyWhite®, XLamp® MPL-EZW
PackagingTape & Reel (TR)
ColorWhite, Warm
CCT (K)2700K 2-Step MacAdam Ellipse
Flux @ 85°C, Current - Test638 lm
Flux @ 25°C, Current - Test850 lm (800 lm ~ 900 lm)
Current - Test3 x 150mA
Voltage - Forward (Vf) (Typ)25V
Lumens/Watt @ Current - Test76 lm/W
CRI (Color Rendering Index)80
Current - Max3 x 250mA
Viewing Angle125°
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case6-SMD, No Lead
Thermal Resistance of Package-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MPLEZW-A1-R100-0000C027H
Related LinksMPLEZW-A1-R1, MPLEZW-A1-R100-0000C027H Datasheet, Cree Inc. Distributor
MPLEZW-A1-R100-0000C027H Details Description
Related parts for MPLEZW-A1-R100-0000C027H
CONN HEADER 18PS .100 DL R/A TIN datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 19POS R/A 5.08MM datasheet.pdf
FIXED IND 5.6NH 300MA 500 MOHM datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 95V 100W datasheet.pdf
RES 1.24K OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 464 OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
LP3R 5.08/39/90 3.2SN OR datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 66POS JAM NUT PIN datasheet.pdf
MOSFET N-CH 40V 0.63A TO243AA datasheet.pdf
RELAY GEN PURP datasheet.pdf
CONN HEADER 16POS datasheet.pdf
CONN HSG RCPT JAM NUT 24POS PIN datasheet.pdf