Vishay Thin Film MPM10019001AT1
MPM10019001AT1 picture photo
Mfg. Part Number
MPM10019001AT1
Manufacturer
Product Category
Resistor Networks, Arrays
Brief Description
RES NTWRK 2 RES MULT OHM TO236-3
Datasheet Download
MPM10019001AT1.pdf
Availability of MPM10019001AT1
QUANTITY
MPM10019001AT1 Order Process
Ship out your order
Specifications of MPM10019001AT1
Internal Part NumberEIS-MPM10019001AT1
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
Category Resistors
FamilyResistor Networks, Arrays
SeriesMPM
PackagingTape & Reel (TR)
Circuit TypeVoltage Divider
Resistance (Ohms)1k, 9k
Tolerance±0.1%
Number of Resistors2
Number of Pins3
Power Per Element100mW
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
ApplicationsVoltage Divider (TCR Matched)
Mounting TypeSurface Mount
Package / CaseTO-236-3, SC-59, SOT-23-3
Supplier Device PackageSOT-23
Size / Dimension0.113" L x 0.051" W (2.86mm x 1.30mm)
Height0.044" (1.12mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MPM10019001AT1
Related LinksMPM1001, MPM10019001AT1 Datasheet, Vishay Thin Film Distributor
MPM10019001AT1 Details Description
Related parts for MPM10019001AT1
FAN AXIAL 80X15MM 12VDC WIRE datasheet.pdf
IC REG LDO 6V 1.5A D2PAK datasheet.pdf
CONN HDR BRKWAY .100 34POS VERT datasheet.pdf
CAP TANT 33UF 10V 10% 2311 datasheet.pdf
Connector Receptacle 32 Position 0.050" (1.27mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
CAP CER 56PF 3KV SL RADIAL datasheet.pdf
CONN HEADER 1MM 80POS datasheet.pdf
HEATSINK 30X30X10MM R-TAB T412 datasheet.pdf
D SUB HOOD 50 SIZE datasheet.pdf
CAP FILM 630VDC 0.56UF RADIAL datasheet.pdf
26500 10#16 1#2 S TH PLUG WC datasheet.pdf
22UF 40V 9,4X23,3MM 125C 20000H datasheet.pdf