Vishay Thin Film MPMT20018001DT1
MPMT20018001DT1 picture photo
Mfg. Part Number
MPMT20018001DT1
Manufacturer
Product Category
Resistor Networks, Arrays
Brief Description
RES NTWRK 2 RES MULT OHM TO236-3
Datasheet Download
MPMT20018001DT1.pdf
Availability of MPMT20018001DT1
QUANTITY
MPMT20018001DT1 Order Process
Ship out your order
Specifications of MPMT20018001DT1
Internal Part NumberEIS-MPMT20018001DT1
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
Category Resistors
FamilyResistor Networks, Arrays
SeriesMPM
PackagingTape & Reel (TR)
Circuit TypeVoltage Divider
Resistance (Ohms)2k, 8k
Tolerance±0.5%
Number of Resistors2
Number of Pins3
Power Per Element100mW
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
ApplicationsVoltage Divider (TCR Matched)
Mounting TypeSurface Mount
Package / CaseTO-236-3, SC-59, SOT-23-3
Supplier Device PackageSOT-23
Size / Dimension0.113" L x 0.051" W (2.86mm x 1.30mm)
Height0.044" (1.12mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MPMT20018001DT1
Related LinksMPMT200, MPMT20018001DT1 Datasheet, Vishay Thin Film Distributor
MPMT20018001DT1 Details Description
Related parts for MPMT20018001DT1
CONN EDGECARD 36POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
IC CLOCK DRIVER ECL-TTL 28-PLCC datasheet.pdf
HEADER MALE DUAL ANGLE W/MNT 4P datasheet.pdf
TRIMMER 100K OHM 0.5W TH datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 72V 200W datasheet.pdf
RES 243K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
CAP CER 4.3PF 50V NP0 0402 datasheet.pdf