Vishay Thin Film MPMT20018001DT1
MPMT20018001DT1 picture photo
Mfg. Part Number
MPMT20018001DT1
Manufacturer
Product Category
Resistor Networks, Arrays
Brief Description
RES NTWRK 2 RES MULT OHM TO236-3
Datasheet Download
MPMT20018001DT1.pdf
Availability of MPMT20018001DT1
QUANTITY
MPMT20018001DT1 Order Process
Ship out your order
Specifications of MPMT20018001DT1
Internal Part NumberEIS-MPMT20018001DT1
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
Category Resistors
FamilyResistor Networks, Arrays
SeriesMPM
PackagingTape & Reel (TR)
Circuit TypeVoltage Divider
Resistance (Ohms)2k, 8k
Tolerance±0.5%
Number of Resistors2
Number of Pins3
Power Per Element100mW
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
ApplicationsVoltage Divider (TCR Matched)
Mounting TypeSurface Mount
Package / CaseTO-236-3, SC-59, SOT-23-3
Supplier Device PackageSOT-23
Size / Dimension0.113" L x 0.051" W (2.86mm x 1.30mm)
Height0.044" (1.12mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MPMT20018001DT1
Related LinksMPMT200, MPMT20018001DT1 Datasheet, Vishay Thin Film Distributor
MPMT20018001DT1 Details Description
Related parts for MPMT20018001DT1
CONN SPRING CONT 58 POS .295 SMD datasheet.pdf
FUSE GLASS 10A 250VAC 3AB 3AG datasheet.pdf
TRANS PREBIAS PNP 200MW SOT523F datasheet.pdf
CONN EDGECARD 86POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
CONN SOCKET .8MM 22POS SMD datasheet.pdf
RES 38.3 OHM 2W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
CAP TANT 470UF 10% 10V AXIAL datasheet.pdf
CAP CER 20PF 400VAC SL RADIAL datasheet.pdf
RELAY SSR SPST-NO 40V 4USOP datasheet.pdf
DECI-CENTER JUMPERS 24POS datasheet.pdf