Monolithic Power Systems Inc. MPQ8632GL-10-P
MPQ8632GL-10-P picture photo
Mfg. Part Number
MPQ8632GL-10-P
Manufacturer
Product Category
PMIC - Voltage Regulators - DC DC Switching Regulators
Brief Description
IC REG BUCK SYNC 18V 10A
Datasheet Download
MPQ8632GL-10-P.pdf
Availability of MPQ8632GL-10-P
QUANTITY
MPQ8632GL-10-P Order Process
Ship out your order
Specifications of MPQ8632GL-10-P
Internal Part NumberEIS-MPQ8632GL-10-P
ConditionNew & Unused, Original Sealed
RoHS InformationRoHS/Lead Free Policy
Standard Package500
Category Integrated Circuits (ICs)
FamilyPMIC - Voltage Regulators - DC DC Switching Regulators
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MPQ8632GL-10-P
Related LinksMPQ8632, MPQ8632GL-10-P Datasheet, Monolithic Power Systems Inc. Distributor
MPQ8632GL-10-P Details Description
Related parts for MPQ8632GL-10-P
CONN MOD JACK 6P6C VERT UNSHLD datasheet.pdf
IC PROCESSOR NEURON 44LQFP datasheet.pdf
IC REG LDO 3.3V 0.1A DPAK datasheet.pdf
IC COMPARATOR SNGL SOT23-6 datasheet.pdf
RES SMD 6.98 OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CONN PLUG STR 5POS CRIMP PIN datasheet.pdf
SWITCH ROCKER SPDT 6A 125V datasheet.pdf
CONN SOCKET IDC 34POS .1X.1 datasheet.pdf
RES 50K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
CAP CER 560PF 400VAC Y5P RADIAL datasheet.pdf
CIR BRKR THRM 15A datasheet.pdf