Monolithic Power Systems Inc. MPQ8632GL-12-P
MPQ8632GL-12-P picture photo
Mfg. Part Number
MPQ8632GL-12-P
Manufacturer
Product Category
PMIC - Voltage Regulators - DC DC Switching Regulators
Brief Description
IC REG BUCK SYNC 18V 12A
Datasheet Download
MPQ8632GL-12-P.pdf
Availability of MPQ8632GL-12-P
QUANTITY
MPQ8632GL-12-P Order Process
Ship out your order
Specifications of MPQ8632GL-12-P
Internal Part NumberEIS-MPQ8632GL-12-P
ConditionNew & Unused, Original Sealed
RoHS InformationRoHS/Lead Free Policy
Standard Package500
Category Integrated Circuits (ICs)
FamilyPMIC - Voltage Regulators - DC DC Switching Regulators
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MPQ8632GL-12-P
Related LinksMPQ8632, MPQ8632GL-12-P Datasheet, Monolithic Power Systems Inc. Distributor
MPQ8632GL-12-P Details Description
Related parts for MPQ8632GL-12-P
LED WEDGE BASED T3-1/4 12V RED datasheet.pdf
IC OPAMP ISOLATION 100KHZ 8DIPGW datasheet.pdf
RES SMD 8.2K OHM 0.05% 1/8W 0805 datasheet.pdf
RES ARRAY 2 RES MULT OHM 1206 datasheet.pdf
IC REG BCK 1.8V 0.3A SYNC SC70-6 datasheet.pdf
IC SWITCH HS DUAL SPDT 10-TQFN datasheet.pdf
Connector Receptacle 16 Position 0.079" (2.00mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
RES 294 OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN RCPT 32POS WALL MNT W/SCKT datasheet.pdf
CONN HEADER 3POS 7.92MM R/A TIN datasheet.pdf