Bivar, Inc. MPR6-3YD220V
MPR6-3YD220V picture photo
Mfg. Part Number
MPR6-3YD220V
Manufacturer
Product Category
Panel Indicators, Pilot Lights
Brief Description
PNL MNT 220V YELLOW 3MM
Datasheet Download
MPR6-3YD220V.pdf
Availability of MPR6-3YD220V
QUANTITY
MPR6-3YD220V Order Process
Ship out your order
Specifications of MPR6-3YD220V
Internal Part NumberEIS-MPR6-3YD220V
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package100
Category Optoelectronics
FamilyPanel Indicators, Pilot Lights
SeriesMPR6-3
Type-
Lamp ColorYellow
Lens Color-
Lens TransparencyDiffused
Ratings-
Voltage220V
Current-
Panel Cutout ShapeRound
Panel Cutout Dimensions0.23" (5.84mm)
Lens Style/SizeRound with Flat Top
Millicandela Rating20mcd
Wavelength - Peak590nm
Viewing Angle45°
Termination StyleSolder Lug
Ingress ProtectionIP54
Features-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MPR6-3YD220V
Related LinksMPR6-3, MPR6-3YD220V Datasheet, Bivar, Inc. Distributor
MPR6-3YD220V Details Description
Related parts for MPR6-3YD220V
CAP ALUM 82UF 20% 35V RADIAL datasheet.pdf
IC DRIVER MOSF SYNC BUCK 8EPSOIC datasheet.pdf
CONN EDGECARD 24POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
CAP TANT 6.8UF 25V 10% RADIAL datasheet.pdf
RES 182K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES 0.24 OHM 3W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 6.5V 50W datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 3 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf
EXTENSION CABLE 8M FOR HL-T HEAD datasheet.pdf
OSC MEMS 148.5MHZ CMOS SMD datasheet.pdf
CAP FEEDTHRU 1500PF 100V X7V datasheet.pdf