Sullins Connector Solutions MPSL-0100-31-DS-4X9K
MPSL-0100-31-DS-4X9K picture photo
Mfg. Part Number
MPSL-0100-31-DS-4X9K
Brief Description
CONN EDGECARD .100" 31POS THRUHL
Datasheet Download
MPSL-0100-31-DS-4X9K.pdf
Availability of MPSL-0100-31-DS-4X9K
QUANTITY
MPSL-0100-31-DS-4X9K Order Process
Ship out your order
Specifications of MPSL-0100-31-DS-4X9K
Internal Part NumberEIS-MPSL-0100-31-DS-4X9K
GenderFemale
Number of Positions/Bay/Row31
Number of Positions62
Card Thickness0.062" (1.57mm)
Number of Rows2
Pitch0.100" (2.54mm)
Contact Finish Thickness10µin (0.25µm)
Contact TypeFull Bellows
ColorBlue
Flange Feature-
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MPSL-0100-31-DS-4X9K
Related LinksMPSL-0100-, MPSL-0100-31-DS-4X9K Datasheet, Sullins Connector Solutions Distributor
MPSL-0100-31-DS-4X9K Details Description
Related parts for MPSL-0100-31-DS-4X9K
RES SMD 115 OHM 0.25% 1/8W 0805 datasheet.pdf
IC GATE NAND 4CH 2-INP 14-SOIC datasheet.pdf
CONN EDGECARD 44POS .100 EYELET datasheet.pdf
CAP CER 10000PF 100V X7R 1206 datasheet.pdf
RES SMD 52.3KOHM 0.1% 1/16W 0603 datasheet.pdf
Connector Receptacle 84 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
GASKET CIRCUIT BRKR 2POLE datasheet.pdf
VARISTOR 558V 3.5KA DISC 10MM datasheet.pdf
IC BUFFER 140MHZ 9CH 3.3V 16SOIC datasheet.pdf
RES SMD 487 OHM 0.1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
LUG COPPER 1 HOLE datasheet.pdf
10000UF 6,3V 18X18X21 MM 105C 70 datasheet.pdf