Sullins Connector Solutions MPSL-0100-50-DW-1HK
MPSL-0100-50-DW-1HK picture photo
Mfg. Part Number
MPSL-0100-50-DW-1HK
Brief Description
CONN EDGECARD .100" 50POS THRUHL
Datasheet Download
MPSL-0100-50-DW-1HK.pdf
Availability of MPSL-0100-50-DW-1HK
QUANTITY
MPSL-0100-50-DW-1HK Order Process
Ship out your order
Specifications of MPSL-0100-50-DW-1HK
Internal Part NumberEIS-MPSL-0100-50-DW-1HK
GenderFemale
Number of Positions/Bay/Row50
Number of Positions100
Card Thickness0.062" (1.57mm)
Number of Rows2
Pitch0.100" (2.54mm)
Contact Finish Thickness10µin (0.25µm)
Contact TypeLoop Bellows
ColorBlue
Flange FeatureFlush Mount, Top Opening, Unthreaded, 0.125" (3.18mm) Dia
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MPSL-0100-50-DW-1HK
Related LinksMPSL-0100, MPSL-0100-50-DW-1HK Datasheet, Sullins Connector Solutions Distributor
MPSL-0100-50-DW-1HK Details Description
Related parts for MPSL-0100-50-DW-1HK
DIODE ZENER 8.2V 150MW EMD2 datasheet.pdf
RES SMD 6.81K OHM 0.5% 1/8W 0805 datasheet.pdf
IC RCVR/LINEDRIVER RS232 16SOIC datasheet.pdf
CONN HEADR 22POS .100" DUAL ROW datasheet.pdf
FAN HEATER 400W 240V 7.5X4X5.3" datasheet.pdf
RES 2.1K OHM 1% 1/4W AXIAL datasheet.pdf
RES 2.94M OHM 1W 1% AXIAL datasheet.pdf
CAP CER 18PF 400VAC NP0 RADIAL datasheet.pdf
CONN RECEPT 25POS 1MM SMD GOLD datasheet.pdf
CABLE 7POS .100 JUMPER 12 INCH datasheet.pdf
SWITCH ROCKER SPDT 6A 125V datasheet.pdf
DIODE SCHOTTKY 50V 30MA SOD80 datasheet.pdf