Sullins Connector Solutions MPSL-0125-50-DW-4HK
MPSL-0125-50-DW-4HK picture photo
Mfg. Part Number
MPSL-0125-50-DW-4HK
Brief Description
CONN EDGECARD .125" 50POS THRUHL
Datasheet Download
MPSL-0125-50-DW-4HK.pdf
Availability of MPSL-0125-50-DW-4HK
QUANTITY
MPSL-0125-50-DW-4HK Order Process
Ship out your order
Specifications of MPSL-0125-50-DW-4HK
Internal Part NumberEIS-MPSL-0125-50-DW-4HK
GenderFemale
Number of Positions/Bay/Row50
Number of Positions100
Card Thickness0.062" (1.57mm)
Number of Rows2
Pitch0.125" (3.18mm)
Contact Finish Thickness10µin (0.25µm)
Contact TypeLoop Bellows
ColorBlue
Flange Feature-
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MPSL-0125-50-DW-4HK
Related LinksMPSL-0125, MPSL-0125-50-DW-4HK Datasheet, Sullins Connector Solutions Distributor
MPSL-0125-50-DW-4HK Details Description
Related parts for MPSL-0125-50-DW-4HK
CONN BNC JACK R/A 50 OHM PCB datasheet.pdf
CIR BRKR THRM 35A 250VAC datasheet.pdf
CONN EDGECARD EXTEND 212POS .050 datasheet.pdf
SENSOR 300PSI 3/8-24 UNF .5-4.5V datasheet.pdf
ACCESSORY RETAINER 3POS BLUE datasheet.pdf
PRESSURE20PC26PC 5 PSI datasheet.pdf
RES 1.58K OHM 1/2W 0.1% AXIAL datasheet.pdf
HEATSINK 25X25X35MM L-TAB T766 datasheet.pdf
CONN PLUG 31POS INLINE PIN datasheet.pdf
TM3106M020CHBA datasheet.pdf
500 TB RIS CLA 90D STACK datasheet.pdf
RES 19.6K OHM 0.6W 1% AXIAL datasheet.pdf