Sullins Connector Solutions MPSL-0150-32-DW-5HK
MPSL-0150-32-DW-5HK picture photo
Mfg. Part Number
MPSL-0150-32-DW-5HK
Brief Description
CONN EDGECARD .150" 50POS THRUHL
Datasheet Download
MPSL-0150-32-DW-5HK.pdf
Availability of MPSL-0150-32-DW-5HK
QUANTITY
MPSL-0150-32-DW-5HK Order Process
Ship out your order
Specifications of MPSL-0150-32-DW-5HK
Internal Part NumberEIS-MPSL-0150-32-DW-5HK
GenderFemale
Number of Positions/Bay/Row32
Number of Positions64
Card Thickness0.062" (1.57mm)
Number of Rows2
Pitch0.150" (3.81mm)
Contact Finish Thickness10µin (0.25µm)
Contact TypeLoop Bellows
ColorBlue
Flange FeatureTop Mount Opening, Unthreaded, 0.125" (3.18mm) Dia
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MPSL-0150-32-DW-5HK
Related LinksMPSL-0150, MPSL-0150-32-DW-5HK Datasheet, Sullins Connector Solutions Distributor
MPSL-0150-32-DW-5HK Details Description
Related parts for MPSL-0150-32-DW-5HK
IC EEPROM 4KBIT 400KHZ 8SOIC datasheet.pdf
IC LV 4-BIT FET MUX/DEMUX 16SOIC datasheet.pdf
TRANS NPN DARL 60V 4A TO-126 datasheet.pdf
MOSFET N-CH 30V 13A SO8FL datasheet.pdf
IC MCU 32BIT 384KB FLASH 128LQFP datasheet.pdf
KK 100 HDR FRLK RTAN 9POS TIN datasheet.pdf
RES SMD 160 OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
OSC PROG 2.5V 1.3NS 20PPM 3.2X5 datasheet.pdf
RES 80K OHM 0.6W 0.01% RADIAL datasheet.pdf