Sullins Connector Solutions MPSL-0156-28-DW-5HK
MPSL-0156-28-DW-5HK picture photo
Mfg. Part Number
MPSL-0156-28-DW-5HK
Brief Description
CONN EDGECARD .156" 28POS THRUHL
Datasheet Download
MPSL-0156-28-DW-5HK.pdf
Availability of MPSL-0156-28-DW-5HK
QUANTITY
MPSL-0156-28-DW-5HK Order Process
Ship out your order
Specifications of MPSL-0156-28-DW-5HK
Internal Part NumberEIS-MPSL-0156-28-DW-5HK
GenderFemale
Number of Positions/Bay/Row28
Number of Positions56
Card Thickness0.062" (1.57mm)
Number of Rows2
Pitch0.156" (3.96mm)
Contact Finish Thickness10µin (0.25µm)
Contact TypeLoop Bellows
ColorBlue
Flange FeatureTop Mount Opening, Unthreaded, 0.125" (3.18mm) Dia
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MPSL-0156-28-DW-5HK
Related LinksMPSL-0156, MPSL-0156-28-DW-5HK Datasheet, Sullins Connector Solutions Distributor
MPSL-0156-28-DW-5HK Details Description
Related parts for MPSL-0156-28-DW-5HK
BOARD PROTOTYPING W/C8051F120 datasheet.pdf
IC MPU Z180 10MHZ 80QFP datasheet.pdf
IC CONFIG REG BUFF 25BIT 96-BGA datasheet.pdf
CONN EDGECARD 34POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 100PS .100 EYELET datasheet.pdf
IC OPAMP GP 5.9MHZ 8SOIC datasheet.pdf
CONN RECPT 140POS SMD GOLD datasheet.pdf
CONN PLUG 26POS INLINE W/PINS datasheet.pdf
RES SMD 46.4K OHM 1/10W 0603 datasheet.pdf
RES SMD 5.36K OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
HDI RECP HSG 4 ROW 88 POS datasheet.pdf