Sullins Connector Solutions MPSL-0156-43-DS-4K
MPSL-0156-43-DS-4K picture photo
Mfg. Part Number
MPSL-0156-43-DS-4K
Brief Description
CONN EDGECARD .156" 43POS THRUHL
Datasheet Download
MPSL-0156-43-DS-4K.pdf
Availability of MPSL-0156-43-DS-4K
QUANTITY
MPSL-0156-43-DS-4K Order Process
Ship out your order
Specifications of MPSL-0156-43-DS-4K
Internal Part NumberEIS-MPSL-0156-43-DS-4K
GenderFemale
Number of Positions/Bay/Row43
Number of Positions86
Card Thickness0.062" (1.57mm)
Number of Rows2
Pitch0.156" (3.96mm)
Contact Finish Thickness10µin (0.25µm)
Contact TypeFull Bellows
ColorBlue
Flange Feature-
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MPSL-0156-43-DS-4K
Related LinksMPSL-0156, MPSL-0156-43-DS-4K Datasheet, Sullins Connector Solutions Distributor
MPSL-0156-43-DS-4K Details Description
Related parts for MPSL-0156-43-DS-4K
IC MCU 8BIT 4KB FLASH 16SOIC datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 12POS R/A 5.08MM datasheet.pdf
LED PANEL IND RED/GRN SNAP-IN datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 400W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 85V 100W datasheet.pdf
DIODE ZENER 8.2V 1.5W DO214AC datasheet.pdf