TDK Corporation MPZ1005D750ET000
MPZ1005D750ET000 picture photo
Mfg. Part Number
MPZ1005D750ET000
Manufacturer
Product Category
Ferrite Beads and Chips
Brief Description
FERRITE CHIP BEAD
Datasheet Download
MPZ1005D750ET000.pdf
Availability of MPZ1005D750ET000
QUANTITY
MPZ1005D750ET000 Order Process
Ship out your order
Specifications of MPZ1005D750ET000
Internal Part NumberEIS-MPZ1005D750ET000
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package10,000
Category Filters
FamilyFerrite Beads and Chips
SeriesMPZ
PackagingTape & Reel (TR)
Impedance @ Frequency75 Ohm @ 100MHz
Current Rating600mA
DC Resistance (DCR)300 mOhm Max
Filter Type-
Package / Case0402 (1005 Metric)
Mounting TypeSurface Mount
Height (Max)0.022" (0.55mm)
Size / Dimension0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MPZ1005D750ET000
Related LinksMPZ1005D, MPZ1005D750ET000 Datasheet, TDK Corporation Distributor
MPZ1005D750ET000 Details Description
Related parts for MPZ1005D750ET000
RES SMD 51 OHM 0.05% 1/8W 0805 datasheet.pdf
RES 120 OHM 2W 5% AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 2.49KOHM 0.25% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 100W datasheet.pdf
RES 249K OHM 1/8W .5% AXIAL datasheet.pdf
CONN PLUG 30POS INLINE PIN datasheet.pdf
FERRITE CHIP 300 OHM 400MA 0603 datasheet.pdf
CONN HDR 10POS 0.100 T/H R/A datasheet.pdf
IC OSC VCXO QD FREQ 10CLCC datasheet.pdf
CAP CER 1000PF 13KV datasheet.pdf
CAP FILM 2.2UF 10% 100V AXIAL datasheet.pdf