TDK Corporation MPZ1005S221ET000
MPZ1005S221ET000 picture photo
Mfg. Part Number
MPZ1005S221ET000
Brief Description
FERRITE CHIP 220 OHM 0402
Datasheet Download
MPZ1005S221ET000.pdf
Availability of MPZ1005S221ET000
QUANTITY
MPZ1005S221ET000 Order Process
Ship out your order
Specifications of MPZ1005S221ET000
Internal Part NumberEIS-MPZ1005S221ET000
ConditionNew & Unused, Original Sealed
PCN Part NumberMMZ,MPS Series Oct/2014
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package1
SeriesMPZ
PackagingCut Tape (CT)
Impedance @ Frequency220 Ohm @ 100MHz
Current Rating900mA
DC Resistance (DCR)220 mOhm Max
Filter TypeDifferential Mode - Single
Package / Case0402 (1005 Metric)
Mounting TypeSurface Mount
Height (Max)0.022" (0.55mm)
Size / Dimension0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MPZ1005S221ET000
Related LinksMPZ1005S, MPZ1005S221ET000 Datasheet, TDK Corporation Distributor
MPZ1005S221ET000 Details Description
Related parts for MPZ1005S221ET000
IC USB 2.0 BRIDGE AT2LP 56VQFN datasheet.pdf
CONN HEADER 38POS DUAL 2MM SMD datasheet.pdf
CONN STACKER 8POS 0.100" T/H datasheet.pdf
MDR CAMERA CABLE 26POS M-M 5M datasheet.pdf
FUSE GLASS 6A 125VAC 2AG datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 75W datasheet.pdf
CONN PLUG 32POS STRGHT W/PINS datasheet.pdf
IC MCU ARM 32KB FLASH 48LQFP datasheet.pdf
RES SMD 0.43 OHM 5% 1/2W 2010 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 86POS .100" datasheet.pdf
CONN HOUSING RECEPT 6POS datasheet.pdf
DC/DC CONVERTER 18.5V 10W datasheet.pdf