TDK Corporation MPZ1005S221ET000
MPZ1005S221ET000 picture photo
Mfg. Part Number
MPZ1005S221ET000
Manufacturer
Product Category
Ferrite Beads and Chips
Brief Description
FERRITE CHIP 220 OHM 0402
Datasheet Download
MPZ1005S221ET000.pdf
Availability of MPZ1005S221ET000
QUANTITY
MPZ1005S221ET000 Order Process
Ship out your order
Specifications of MPZ1005S221ET000
Internal Part NumberEIS-MPZ1005S221ET000
ConditionNew & Unused, Original Sealed
PCN Part NumberMMZ,MPS Series Oct/2014
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package1
Category Filters
FamilyFerrite Beads and Chips
SeriesMPZ
PackagingCut Tape (CT)
Impedance @ Frequency220 Ohm @ 100MHz
Current Rating900mA
DC Resistance (DCR)220 mOhm Max
Filter TypeDifferential Mode - Single
Package / Case0402 (1005 Metric)
Mounting TypeSurface Mount
Height (Max)0.022" (0.55mm)
Size / Dimension0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)