TDK Corporation MPZ1005S221ETD25
MPZ1005S221ETD25 picture photo
Mfg. Part Number
MPZ1005S221ETD25
Brief Description
FERRITE CHIP BEAD
Datasheet Download
MPZ1005S221ETD25.pdf
Availability of MPZ1005S221ETD25
QUANTITY
MPZ1005S221ETD25 Order Process
Ship out your order
Specifications of MPZ1005S221ETD25
Internal Part NumberEIS-MPZ1005S221ETD25
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package10,000
SeriesMPZ
PackagingTape & Reel (TR)
Impedance @ Frequency220 Ohm @ 100MHz
Current Rating900mA
DC Resistance (DCR)220 mOhm Max
Filter Type-
Package / Case0402 (1005 Metric)
Mounting TypeSurface Mount
Height (Max)0.022" (0.55mm)
Size / Dimension0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MPZ1005S221ETD25
Related LinksMPZ1005S, MPZ1005S221ETD25 Datasheet, TDK Corporation Distributor
MPZ1005S221ETD25 Details Description
Related parts for MPZ1005S221ETD25
IC XLATOR DUAL LV PECL-TTL 8SOIC datasheet.pdf
BERGSTIK II .100" SR STRAIGHT datasheet.pdf
RES 390K OHM 1/4W 5% CF MINI datasheet.pdf
LED EASYWHT WARM WHT 2700K 2SMD datasheet.pdf
RES 9.47K OHM 1/10W .1% AXIAL datasheet.pdf
RES 61.9K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
CONN FFC TOP 25POS 0.50MM R/A datasheet.pdf
CONN EDGECARD 30POS .100" datasheet.pdf
CONN EDGECARD 88POS .100" datasheet.pdf