TDK Corporation MPZ1005S600CT000
MPZ1005S600CT000 picture photo
Mfg. Part Number
MPZ1005S600CT000
Brief Description
FERRITE CHIP 60 OHM 1.5A 0402
Datasheet Download
MPZ1005S600CT000.pdf
Availability of MPZ1005S600CT000
QUANTITY
MPZ1005S600CT000 Order Process
Ship out your order
Specifications of MPZ1005S600CT000
Internal Part NumberEIS-MPZ1005S600CT000
ConditionNew & Unused, Original Sealed
PCN Part NumberMMZ,MPS Series Oct/2014
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package10,000
SeriesMPZ
PackagingTape & Reel (TR)
Impedance @ Frequency60 Ohm @ 100MHz
Current Rating1.5A
DC Resistance (DCR)60 mOhm Max
Filter TypeDifferential Mode - Single
Package / Case0402 (1005 Metric)
Mounting TypeSurface Mount
Height (Max)0.022" (0.55mm)
Size / Dimension0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MPZ1005S600CT000
Related LinksMPZ1005S, MPZ1005S600CT000 Datasheet, TDK Corporation Distributor
MPZ1005S600CT000 Details Description
Related parts for MPZ1005S600CT000
CAP TANT 47UF 6.3V 10% 1206 datasheet.pdf
CONN HEADER 110POS TYPE A VERT datasheet.pdf
RES SMD 261 OHM 1% 1W 2512 datasheet.pdf
SENSOR 200PSI 1/4-18NPT .5-4.5V datasheet.pdf
CAP CER 4700PF 100V X7R RADIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 150W datasheet.pdf
CONN EDGECARD 20POS .100" datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 2POS 7.80MM datasheet.pdf
AM5 SWITCH .1A SPDT RLLR LVR datasheet.pdf
TV 6C 6#12 SKT PLUG datasheet.pdf
4UF 250V 9.525X20.625 85C AXI datasheet.pdf