TDK Corporation MPZ1608-1-KIT
MPZ1608-1-KIT picture photo
Mfg. Part Number
MPZ1608-1-KIT
Manufacturer
Product Category
Filter Kits
Brief Description
Z 1608 6000 -800MA 26 - 1000OHM
Datasheet Download
MPZ1608-1-KIT.pdf
Availability of MPZ1608-1-KIT
QUANTITY
MPZ1608-1-KIT Order Process
Ship out your order
Specifications of MPZ1608-1-KIT
Internal Part NumberEIS-MPZ1608-1-KIT
ConditionNew & Unused, Original Sealed
RoHS InformationMPZ Series RoHS Certificate
Featured ProductMLCC, Inductor, and Ferrite Bead Engineering Sample Kits
Standard Package1
Category Kits
FamilyFilter Kits
SeriesMPZ1608
PackagingPlastic Box
Kit TypeEMI Ferrite Beads and Chips
Values520 pcs - 20 ea of 26 Values
Mounting TypeSurface Mount
Packages Included1608
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MPZ1608-1-KIT
Related LinksMPZ160, MPZ1608-1-KIT Datasheet, TDK Corporation Distributor
MPZ1608-1-KIT Details Description
Related parts for MPZ1608-1-KIT
LED RED CLEAR 0805 SMD datasheet.pdf
IC REG LDO 1.2V 0.8A 8SOPWRPAD datasheet.pdf
CARD EDGE 100PS DL .100X.200 BLK datasheet.pdf
MODULE RECEIVER PARALLAX GPS datasheet.pdf
IC SWITCH DUAL SPST 8LFCSP datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 10V 150W datasheet.pdf
RES 549 OHM 3W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X10MM L-TAB T766 datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X35MM L-TAB T412 datasheet.pdf
CAP CER 82PF 200V NP0 0805 datasheet.pdf
HD 38999 121C 121#23 PIN RECP datasheet.pdf
CAP 330 UF 20% 16 V datasheet.pdf