TDK Corporation MPZ1608D300BTD25
MPZ1608D300BTD25 picture photo
Mfg. Part Number
MPZ1608D300BTD25
Manufacturer
Product Category
Ferrite Beads and Chips
Brief Description
FERRITE CHIP BEAD
Datasheet Download
MPZ1608D300BTD25.pdf
Availability of MPZ1608D300BTD25
QUANTITY
MPZ1608D300BTD25 Order Process
Ship out your order
Specifications of MPZ1608D300BTD25
Internal Part NumberEIS-MPZ1608D300BTD25
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package4,000
Category Filters
FamilyFerrite Beads and Chips
SeriesMPZ
PackagingTape & Reel (TR)
Impedance @ Frequency30 Ohm @ 100MHz
Current Rating1.8A
DC Resistance (DCR)60 mOhm Max
Filter Type-
Package / Case0603 (1608 Metric)
Mounting TypeSurface Mount
Height (Max)0.037" (0.95mm)
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MPZ1608D300BTD25
Related LinksMPZ1608D, MPZ1608D300BTD25 Datasheet, TDK Corporation Distributor
MPZ1608D300BTD25 Details Description
Related parts for MPZ1608D300BTD25
FERRITE BEAD 200MHZ .297 LENGTH datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 20POS STR 5.08MM datasheet.pdf
FIXED IND 10UH 1.25A 106 MOHM datasheet.pdf
SENSOR PROX NPN 12-24VDC 5MM datasheet.pdf
PSOC 8K FLASH 512B 28-SOIC datasheet.pdf
HEADER 11POS STR DUAL INSUL 1ROW datasheet.pdf
FILTER HI PERFORM SNAPIN IEC 12A datasheet.pdf
FAN IMP MTRZD 250X99.8MM 24VDC datasheet.pdf
ROUND STANDOFF M3 NYLON 57MM datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 2 Circuit 0.325" (8.26mm) datasheet.pdf