TDK Corporation MPZ1608D600BTA00
MPZ1608D600BTA00 picture photo
Mfg. Part Number
MPZ1608D600BTA00
Brief Description
FERRITE CHIP 60 OHM 1.2A 0603
Datasheet Download
MPZ1608D600BTA00.pdf
Availability of MPZ1608D600BTA00
QUANTITY
MPZ1608D600BTA00 Order Process
Ship out your order
Specifications of MPZ1608D600BTA00
Internal Part NumberEIS-MPZ1608D600BTA00
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesEMC Components
PCN Part NumberMMZ,MPS Series Oct/2014
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package4,000
SeriesMPZ
PackagingTape & Reel (TR)
Impedance @ Frequency60 Ohm @ 100MHz
Current Rating1.2A
DC Resistance (DCR)100 mOhm Max
Filter TypeDifferential Mode - Single
Package / Case0603 (1608 Metric)
Mounting TypeSurface Mount
Height (Max)0.037" (0.95mm)
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MPZ1608D600BTA00
Related LinksMPZ1608D, MPZ1608D600BTA00 Datasheet, TDK Corporation Distributor
MPZ1608D600BTA00 Details Description
Related parts for MPZ1608D600BTA00
JUMPER-H1507TR/A2015G/H1505TR 4" datasheet.pdf
CONN EDGECARD 88POS .125 SQ WW datasheet.pdf
IC REG BOOST ADJ 0.3A 8SSOP datasheet.pdf
RES 2.26K OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
CAP TANT 3.3UF 10% 50V AXIAL datasheet.pdf
RES 90.9 OHM 1W 1% AXIAL datasheet.pdf
PCB CONN CARRIER 2.54MM datasheet.pdf
CONN PLUG 10POS INLINE PIN datasheet.pdf
DIODE ZENER 3.9V 225MW SOT23-3 datasheet.pdf
D-Sub Connector Plug, Male Pins 37 Position Through Hole Solder datasheet.pdf
100UF 63V 10X30MM 125C 8000H datasheet.pdf