TDK Corporation MPZ1608S601ATA00
MPZ1608S601ATA00 picture photo
Mfg. Part Number
MPZ1608S601ATA00
Brief Description
FERRITE CHIP BEAD 600 OHM SMD
Datasheet Download
MPZ1608S601ATA00.pdf
Availability of MPZ1608S601ATA00
QUANTITY
MPZ1608S601ATA00 Order Process
Ship out your order
Specifications of MPZ1608S601ATA00
Internal Part NumberEIS-MPZ1608S601ATA00
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesEMC Components
PCN Part NumberMMZ,MPS Series Oct/2014
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package4,000
SeriesMPZ
PackagingTape & Reel (TR)
Impedance @ Frequency600 Ohm @ 100MHz
Current Rating1A
DC Resistance (DCR)150 mOhm Max
Filter TypeDifferential Mode - Single
Package / Case0603 (1608 Metric)
Mounting TypeSurface Mount
Height (Max)0.037" (0.95mm)
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MPZ1608S601ATA00
Related LinksMPZ1608S, MPZ1608S601ATA00 Datasheet, TDK Corporation Distributor
MPZ1608S601ATA00 Details Description
Related parts for MPZ1608S601ATA00
CAP CER 0.012UF 1.5KV X7R 1210 datasheet.pdf
PNL MNT YLW 20MA W/WIRE 12" datasheet.pdf
CAP ALUM 47UF 20% 35V RADIAL datasheet.pdf
LPP 7.62/90/7 OG datasheet.pdf
LSF-SMT 3.50/18/180 3.5 BK datasheet.pdf
HEATSINK 25X25X30MM L-TAB datasheet.pdf
DIODE ZENER 75V 410MW SOD123 datasheet.pdf
LED GREEN CLEAR 0805 SMD datasheet.pdf
LED XLAMP WARM WHITE 2700K 2SMD datasheet.pdf
OSC MEMS 160.000MHZ LVDS SMD datasheet.pdf