TDK Corporation MPZ1608Y221BTA00
MPZ1608Y221BTA00 picture photo
Mfg. Part Number
MPZ1608Y221BTA00
Brief Description
FERRITE CHIP 220 OHM 1.5A 0603
Datasheet Download
MPZ1608Y221BTA00.pdf
Availability of MPZ1608Y221BTA00
QUANTITY
MPZ1608Y221BTA00 Order Process
Ship out your order
Specifications of MPZ1608Y221BTA00
Internal Part NumberEIS-MPZ1608Y221BTA00
ConditionNew & Unused, Original Sealed
PCN Part NumberMMZ,MPS Series Oct/2014
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package1
SeriesMPZ
PackagingCut Tape (CT)
Impedance @ Frequency220 Ohm @ 100MHz
Current Rating1.5A
DC Resistance (DCR)100 mOhm Max
Filter TypeDifferential Mode - Single
Package / Case0603 (1608 Metric)
Mounting TypeSurface Mount
Height (Max)0.037" (0.95mm)
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MPZ1608Y221BTA00
Related LinksMPZ1608Y, MPZ1608Y221BTA00 Datasheet, TDK Corporation Distributor
MPZ1608Y221BTA00 Details Description
Related parts for MPZ1608Y221BTA00
CONV DC/DC 15W 18-75VIN 05VOUT datasheet.pdf
CONN HEADER SPRING 63POS SLD CUP datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5V 50W datasheet.pdf
CAP ALUM 10000UF 20% 25V SNAP datasheet.pdf
D4SL-N3PFA-D4N datasheet.pdf
CONN HDR 40POS 2.54MM T/H datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X20MM L-TAB T766 datasheet.pdf
HAT SUPPORT datasheet.pdf
IC GATE DRVR 2.5A OUTPUT 8-SMD datasheet.pdf
RES SMD 2 OHM 5% 1/4W 0603 datasheet.pdf