TDK Corporation MPZ2012S102AT000
MPZ2012S102AT000 picture photo
Mfg. Part Number
MPZ2012S102AT000
Manufacturer
Product Category
Ferrite Beads and Chips
Brief Description
FERRITE CHIP 1000 OHM 1.5A 0805
Datasheet Download
MPZ2012S102AT000.pdf
Availability of MPZ2012S102AT000
QUANTITY
MPZ2012S102AT000 Order Process
Ship out your order
Specifications of MPZ2012S102AT000
Internal Part NumberEIS-MPZ2012S102AT000
ConditionNew & Unused, Original Sealed
PCN Part NumberMMZ,MPS Series Oct/2014
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package4,000
Category Filters
FamilyFerrite Beads and Chips
SeriesMPZ
PackagingTape & Reel (TR)
Impedance @ Frequency1 kOhm @ 100MHz
Current Rating1.5A
DC Resistance (DCR)150 mOhm Max
Filter TypeDifferential Mode - Single
Package / Case0805 (2012 Metric)
Mounting TypeSurface Mount
Height (Max)0.041" (1.05mm)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MPZ2012S102AT000
Related LinksMPZ2012S, MPZ2012S102AT000 Datasheet, TDK Corporation Distributor
MPZ2012S102AT000 Details Description
Related parts for MPZ2012S102AT000
CONN D-SUB HOUSING KIT RCEPT 15P datasheet.pdf
IDC CABLE-ASN10A/ AE10G / ASN10A datasheet.pdf
LED GREEN CLEAR 5MM ROUND T/H datasheet.pdf
TUBE PVC 19AWG 300V CLR (1.06MM) datasheet.pdf
FUSE BLOCK CART 300V 20A CHASSIS datasheet.pdf
RES SMD 23.7K OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
VOLTAGE DETECTOR AC 90-1000V datasheet.pdf
RES 88.7K OHM 1/4W .1% AXIAL datasheet.pdf
RES 95.3 OHM 5W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
RES 5.6 OHM 1W 1% AXIAL datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 12 Circuit 0.250" (6.35mm) datasheet.pdf