Panasonic Industrial Automation Sales MQ-W70A-DC12-24V
MQ-W70A-DC12-24V picture photo
Mfg. Part Number
MQ-W70A-DC12-24V
Manufacturer
Product Category
Optical Sensors - Photoelectric, Industrial
Brief Description
AREA REFL NPN 70CM WIRE SEL 2MS
Datasheet Download
MQ-W70A-DC12-24V.pdf
Availability of MQ-W70A-DC12-24V
QUANTITY
MQ-W70A-DC12-24V Order Process
Ship out your order
Specifications of MQ-W70A-DC12-24V
Internal Part NumberEIS-MQ-W70A-DC12-24V
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Sensors, Transducers
FamilyOptical Sensors - Photoelectric, Industrial
SeriesMQ-W
Sensing MethodReflective
Sensing Distance27.559" (700mm)
Voltage - Supply9.6 V ~ 30 V
Response Time2ms
Output ConfigurationNPN - Open Collector
Connection MethodCable
Ingress ProtectionIP67
Cable Length78.740" (2000.00mm)
Light SourceInfrared
Adjustment TypeAdjustable
Operating Temperature-25°C ~ 55°C
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MQ-W70A-DC12-24V
Related LinksMQ-W70A-, MQ-W70A-DC12-24V Datasheet, Panasonic Industrial Automation Sales Distributor
MQ-W70A-DC12-24V Details Description
Related parts for MQ-W70A-DC12-24V
HDI PIN ASSY 4 ROW 320 POS datasheet.pdf
FERRULE WIRE 14AWG BLUE 100PC datasheet.pdf
IC FM-IF NARROW BAND LP 18DIP datasheet.pdf
RES SMD 1.8K OHM 1% 1/20W 0201 datasheet.pdf
PF MALE SIGNAL LCP 12MM datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE SPDT 5A 120V datasheet.pdf
SENSOR CURRENT XFMR 10A AC datasheet.pdf
RV COAXIAL SWITCH datasheet.pdf
RES 9.53K OHM 1/4W 0.5% AXIAL datasheet.pdf
CAP CER 0.015UF 100V Z5U RADIAL datasheet.pdf