AVX Corporation MR041A332KAA
MR041A332KAA picture photo
Mfg. Part Number
MR041A332KAA
Brief Description
CAP CER 3300PF 100V NP0 RADIAL
Datasheet Download
MR041A332KAA.pdf
Availability of MR041A332KAA
QUANTITY
MR041A332KAA Order Process
Ship out your order
Specifications of MR041A332KAA
Internal Part NumberEIS-MR041A332KAA
Standard Package1,000
SeriesCeralam® MR
PackagingBulk
Capacitance3300pF
Tolerance±10%
Voltage - Rated100V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeThrough Hole
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / CaseRadial
Size / Dimension0.190" L x 0.090" W (4.83mm x 2.28mm)
Height - Seated (Max)0.200" (5.08mm)
Thickness (Max)-
Lead Spacing0.100" (2.54mm)
Features-
Lead StyleStraight
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MR041A332KAA
Related LinksMR041A, MR041A332KAA Datasheet, AVX Corporation Distributor
MR041A332KAA Details Description
Related parts for MR041A332KAA
SIDACTOR SURGE SUP TO92 90V datasheet.pdf
RES SMD 105 OHM 1% 3/4W 2010 datasheet.pdf
CAP CER 4.7UF 25V X8L 1210 datasheet.pdf
HEAT SHRINK TUBING datasheet.pdf
MOTOR SERVO AC BK INC OS 400W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 95V 75W datasheet.pdf
CONN RCPT 9POS BOX MNT W/SKTS datasheet.pdf
093 FEM TERM CHAIN FORM TIN datasheet.pdf
CONN EDGECARD 30POS .156" datasheet.pdf
HEATSINK 60X60X12.7MM XCUT T766 datasheet.pdf
CAP FILM 680NF 5% 400VDC AXIAL datasheet.pdf
CAP FILM 300PF 1% 630VDC AXIAL datasheet.pdf