AVX Corporation MR052A330GAATR2
MR052A330GAATR2 picture photo
Mfg. Part Number
MR052A330GAATR2
Brief Description
CAP CER 33PF 200V NP0 RADIAL
Datasheet Download
MR052A330GAATR2.pdf
Availability of MR052A330GAATR2
QUANTITY
MR052A330GAATR2 Order Process
Ship out your order
Specifications of MR052A330GAATR2
Internal Part NumberEIS-MR052A330GAATR2
Standard Package2,500
SeriesCeralam® MR
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance33pF
Tolerance±2%
Voltage - Rated200V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeThrough Hole
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / CaseRadial
Size / Dimension0.190" L x 0.090" W (4.83mm x 2.28mm)
Height - Seated (Max)0.235" (5.97mm)
Thickness (Max)-
Lead Spacing0.200" (5.08mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MR052A330GAATR2
Related LinksMR052A3, MR052A330GAATR2 Datasheet, AVX Corporation Distributor
MR052A330GAATR2 Details Description
Related parts for MR052A330GAATR2
IC SDRAM 64MBIT 133MHZ 54TSOP datasheet.pdf
CONN HEADER 11POS 1.25MM SMD AU datasheet.pdf
CONN EDGECARD 36POS .100 DIP SLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 30POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
CAP FEEDTHROUGH AFC 16A Y2 datasheet.pdf
IC SRAM 32KBIT 20NS 100TQFP datasheet.pdf
RES SMD 1.8K OHM 1W 1812 WIDE datasheet.pdf
BOARD EVAL FOR L6470 datasheet.pdf
RES 32.4K OHM 1/20W 1% AXIAL datasheet.pdf
HEAT SHRINK 1=150M datasheet.pdf
PLUG 381MM FRONT ENT 3CGREEN datasheet.pdf