AVX Corporation MR052A681GAA
MR052A681GAA picture photo
Mfg. Part Number
MR052A681GAA
Brief Description
CAP CER 680PF 200V NP0 RADIAL
Datasheet Download
MR052A681GAA.pdf
Availability of MR052A681GAA
QUANTITY
MR052A681GAA Order Process
Ship out your order
Specifications of MR052A681GAA
Internal Part NumberEIS-MR052A681GAA
Standard Package1,000
SeriesCeralam® MR
PackagingBulk
Capacitance680pF
Tolerance±2%
Voltage - Rated200V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeThrough Hole
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / CaseRadial
Size / Dimension0.190" L x 0.090" W (4.83mm x 2.28mm)
Height - Seated (Max)0.235" (5.97mm)
Thickness (Max)-
Lead Spacing0.200" (5.08mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MR052A681GAA
Related LinksMR052A, MR052A681GAA Datasheet, AVX Corporation Distributor
MR052A681GAA Details Description
Related parts for MR052A681GAA
PLUG SHORTING INSULATED BLACK datasheet.pdf
RES 29.4 OHM 1/4W 0.1% AXIAL datasheet.pdf
AC/DC DESKTOP ADAPTER 6V 12W datasheet.pdf
SHEET POLYESTR 12.7X101.6MM 5/PK datasheet.pdf
RES SMD 42.7K OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
Connector Receptacle 60 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 20 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf
HEATSINK 25X25X35MM R-TAB T766 datasheet.pdf
48VDC EXTERNAL BATTERY PACK datasheet.pdf
FIXED IND 2.8NH 450MA 250 MOHM datasheet.pdf
CAP FILM 470NF 20% 400VDC datasheet.pdf