NXP Semiconductors/Freescale Semiconductor, Inc. MRF8P20100HR3
MRF8P20100HR3 picture photo
Mfg. Part Number
MRF8P20100HR3
Manufacturer
Product Category
RF FETs
Brief Description
FET RF N-CH 2025MHZ 28V NI780H-4
Datasheet Download
MRF8P20100HR3.pdf
Availability of MRF8P20100HR3
QUANTITY
MRF8P20100HR3 Order Process
Ship out your order
Specifications of MRF8P20100HR3
Internal Part NumberEIS-MRF8P20100HR3
ConditionNew & Unused, Original Sealed
PCN Obsolescence/ EOLMultiple Devices 23/Jan/2015
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package250
Category Discrete Semiconductor Products
FamilyRF FETs
Series-
PackagingTape & Reel (TR)
Transistor TypeLDMOS (Dual)
Frequency2.03GHz
Gain16dB
Voltage - Test28V
Current Rating-
Noise Figure-
Current - Test400mA
Power - Output20W
Voltage - Rated65V
Package / CaseNI-780-4
Supplier Device PackageNI-780-4
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MRF8P20100HR3
MRF8P20100HR3 Details Description
Related parts for MRF8P20100HR3
IDC CABLE - MKC30A/MC34G/MKC30A datasheet.pdf
HEATSINK VERT .375"H BLK TO-220 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 130PS DIP .100 SLD datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 8POS JAM NUT PINS datasheet.pdf
RES SMD 261K OHM 1% 1/2W 2010 datasheet.pdf
CONN FPC VERT 17POS 1.00MM SMD datasheet.pdf
CAP ALUM 330UF 20% 450V SNAP datasheet.pdf
CAP TANT 56UF 5% 6V AXIAL datasheet.pdf
D-Sub Connector Plug, Male Pins 25 Position Free Hanging (In-Line) Solder Cup datasheet.pdf
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 37 Position Through Hole Solder datasheet.pdf
CAP CER 91PF 200V NP0 0603 datasheet.pdf
PT FO 2.0MM OFNR SM LC SC YEL datasheet.pdf