NXP Semiconductors/Freescale Semiconductor, Inc. MRFG35010ANR5
MRFG35010ANR5 picture photo
Mfg. Part Number
MRFG35010ANR5
Brief Description
TRANS RF 10W 12V PWR FET NI360HF
Datasheet Download
MRFG35010ANR5.pdf
Availability of MRFG35010ANR5
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
MRFG35010ANR5 Order Process
Ship out your order
Specifications of MRFG35010ANR5
Internal Part NumberEIS-MRFG35010ANR5
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)3 (168 Hours)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
PCN Obsolescence/ EOLRF Devices 01/Jul/2010
Standard Package50
PackagingTape & Reel (TR)
Transistor TypepHEMT FET
Frequency3.55GHz
Gain10dB
Voltage - Test12V
Current Rating2.9A
Noise Figure-
Current - Test140mA
Power - Output10W
Voltage - Rated15V
Package / CaseNI-360HF
Supplier Device PackageNI-360HF
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MRFG35010ANR5
MRFG35010ANR5 Details Description
Related parts for MRFG35010ANR5
IC DRIVER HIGH/LOW SIDE 14-SOIC datasheet.pdf
THERMISTOR PTC 470OHM 125DEG0603 datasheet.pdf
MOSFET N-CH 550V 44A 0TO-264 datasheet.pdf
TRANS PREBIAS PNP 150MW SMINI3 datasheet.pdf
CAP FILM 0.082UF 10% 400VDC RAD datasheet.pdf
CAP CER 56PF 100V NP0 RADIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 18.5V 75W datasheet.pdf
CAP CER 820PF 100V NP0 1210 datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 32POS SKT datasheet.pdf
CAP TANT 47UF 10% 35V AXIAL datasheet.pdf