Vishay/BCcomponents MRS16000C1271FC100
MRS16000C1271FC100 picture photo
Mfg. Part Number
MRS16000C1271FC100
Brief Description
RES 1.27K OHM 0.4W 1% AXIAL
Datasheet Download
MRS16000C1271FC100.pdf
Availability of MRS16000C1271FC100
QUANTITY
MRS16000C1271FC100 Order Process
Ship out your order
Specifications of MRS16000C1271FC100
Internal Part NumberEIS-MRS16000C1271FC100
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
SeriesMRS16
PackagingTape & Box (TB)
Resistance (Ohms)1.27k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.4W
CompositionMetal Film
Features-
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseAxial
Supplier Device Package-
Size / Dimension0.063" Dia x 0.142" L (1.60mm x 3.60mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MRS16000C1271FC100
Related LinksMRS16000C, MRS16000C1271FC100 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
MRS16000C1271FC100 Details Description
Related parts for MRS16000C1271FC100
RES SMD 75K OHM 1% 1/2W 1206 datasheet.pdf
IC FLASH 2MBIT 104MHZ 8WSON datasheet.pdf
CONNECTPORT X2E ZB 3G datasheet.pdf
T CLAMP-T3 SERIES .375'' datasheet.pdf
CABLE SOCKET-SOCKET datasheet.pdf
DIODE PIN 30V SOD80 MINIMELF datasheet.pdf
DIODE ZENER 22V 500MW SOD80 datasheet.pdf
CAP CER 1.3PF 50V NP0 0603 datasheet.pdf
CAP CER 360PF 100V NP0 0805 datasheet.pdf
EXTRACTION TOOL-MARK II datasheet.pdf
CAP FILM 6.8NF 5% 400VDC AXIAL datasheet.pdf
33000UF 35V 40X50 datasheet.pdf