Vishay/BCcomponents MRS16000C3300FRP00
MRS16000C3300FRP00 picture photo
Mfg. Part Number
MRS16000C3300FRP00
Brief Description
RES 330 OHM 0.4W 1% AXIAL
Datasheet Download
MRS16000C3300FRP00.pdf
Availability of MRS16000C3300FRP00
QUANTITY
MRS16000C3300FRP00 Order Process
Ship out your order
Specifications of MRS16000C3300FRP00
Internal Part NumberEIS-MRS16000C3300FRP00
SeriesMRS16
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)330
Tolerance±1%
Power (Watts)0.4W
CompositionMetal Film
Features-
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseAxial
Supplier Device Package-
Size / Dimension0.063" Dia x 0.142" L (1.60mm x 3.60mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MRS16000C3300FRP00
Related LinksMRS16000C, MRS16000C3300FRP00 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
MRS16000C3300FRP00 Details Description
Related parts for MRS16000C3300FRP00
IC 8BIT 2PORT BUS SWITCH 20QSOP datasheet.pdf
JUMPER-H1503TR/A3049L/X 2" datasheet.pdf
CONN HEADER 10POS .100" STR TIN datasheet.pdf
RES SMD 1.43M OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
RES 38.4K OHM 1/10W .1% AXIAL datasheet.pdf
CAP ALUM 3900UF 20% 350V SCREW datasheet.pdf
RELAY SSR SPST 10A SIP 32V datasheet.pdf
HEATSINK 30X30X35MM L-TAB datasheet.pdf
METAL P-CLAMP datasheet.pdf
CIR BRKR MAG-HYDR LEVER 5A datasheet.pdf