Vishay/BCcomponents MRS16000C4300FRP00
MRS16000C4300FRP00 picture photo
Mfg. Part Number
MRS16000C4300FRP00
Brief Description
RES 430 OHM 0.4W 1% AXIAL
Datasheet Download
MRS16000C4300FRP00.pdf
Availability of MRS16000C4300FRP00
QUANTITY
MRS16000C4300FRP00 Order Process
Ship out your order
Specifications of MRS16000C4300FRP00
Internal Part NumberEIS-MRS16000C4300FRP00
SeriesMRS16
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)430
Tolerance±1%
Power (Watts)0.4W
CompositionMetal Film
Features-
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseAxial
Supplier Device Package-
Size / Dimension0.063" Dia x 0.142" L (1.60mm x 3.60mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MRS16000C4300FRP00
Related LinksMRS16000C, MRS16000C4300FRP00 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
MRS16000C4300FRP00 Details Description
Related parts for MRS16000C4300FRP00
LABEL ID RATINGS 1.5"X1" 200PC datasheet.pdf
INTERFACE CABLE RJ FEMALE 6POS datasheet.pdf
CONN EDGECARD 62POS .100 EXTEND datasheet.pdf
IC TRANSCEIVER 1-9BIT 24DIP datasheet.pdf
LED XLAMP WARM WHITE 2SMD datasheet.pdf
CONN RCPT 56POS WALL MNT W/PINS datasheet.pdf
CHROMALIT ROUND 80CRI 22.5MM DIA datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 72V 75W datasheet.pdf
CONN RCPT 24POS WALL MNT W/SKTS datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 7 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf
RES SMD 845 OHM 0.25% 1/10W 0805 datasheet.pdf