Vishay/BCcomponents MRS16000C5621FRP00
MRS16000C5621FRP00 picture photo
Mfg. Part Number
MRS16000C5621FRP00
Brief Description
RES 5.62K OHM 0.4W 1% AXIAL
Datasheet Download
MRS16000C5621FRP00.pdf
Availability of MRS16000C5621FRP00
QUANTITY
MRS16000C5621FRP00 Order Process
Ship out your order
Specifications of MRS16000C5621FRP00
Internal Part NumberEIS-MRS16000C5621FRP00
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)5.62k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.4W
CompositionMetal Film
Features-
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseAxial
Supplier Device Package-
Size / Dimension0.063" Dia x 0.142" L (1.60mm x 3.60mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MRS16000C5621FRP00
Related LinksMRS16000C, MRS16000C5621FRP00 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
MRS16000C5621FRP00 Details Description
Related parts for MRS16000C5621FRP00
TERM BLOCK PCB 5.08MM 18POS OR datasheet.pdf
IC ADC 16BIT 85KSPS W/SD 16-SOIC datasheet.pdf
IC D-TYPE POS TRG SNGL 16SOP datasheet.pdf
RES ARRAY 2 RES 1M OHM 0606 datasheet.pdf
CONN SMA JACK STR 50 OHM SOLDER datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 85V 150W datasheet.pdf
RES 78.7 OHM 7W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
CAP TANT 22UF 6V 2312 datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X15MM L-TAB T766 datasheet.pdf
RES 12K OHM 1/4W .02% AXIAL datasheet.pdf