Vishay/BCcomponents MRS16000C6190FC100
MRS16000C6190FC100 picture photo
Mfg. Part Number
MRS16000C6190FC100
Brief Description
RES 619 OHM 0.4W 1% AXIAL
Datasheet Download
MRS16000C6190FC100.pdf
Availability of MRS16000C6190FC100
QUANTITY
MRS16000C6190FC100 Order Process
Ship out your order
Specifications of MRS16000C6190FC100
Internal Part NumberEIS-MRS16000C6190FC100
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
SeriesMRS16
PackagingTape & Box (TB)
Resistance (Ohms)619
Tolerance±1%
Power (Watts)0.4W
CompositionMetal Film
Features-
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseAxial
Supplier Device Package-
Size / Dimension0.063" Dia x 0.142" L (1.60mm x 3.60mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MRS16000C6190FC100
Related LinksMRS16000C, MRS16000C6190FC100 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
MRS16000C6190FC100 Details Description
Related parts for MRS16000C6190FC100
IC REG BOOST ADJ 2.2A 8VSSOP datasheet.pdf
ROUND SPACER 0.105" NYLON 4.7MM datasheet.pdf
TVS DIODE 5VWM 14VC SOD523 datasheet.pdf
HOOK-UP STRND 22AWG WHITE datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 50W datasheet.pdf
CAP CER 15PF 100V NP0 RADIAL datasheet.pdf
RES ARRAY 9 RES 6.8K OHM 10SIP datasheet.pdf
625 DIP HDR SCRW MACH CONTACT datasheet.pdf
CIR BRKR MAG-HYDR LEVER 2A datasheet.pdf
CONN BACKSHELL ADPT SZ 21G OLIVE datasheet.pdf
CAP FILM 20UF 5% 160VDC AXIAL datasheet.pdf