Vishay/BCcomponents MRS16000C6800FRP00
MRS16000C6800FRP00 picture photo
Mfg. Part Number
MRS16000C6800FRP00
Brief Description
RES 680 OHM 0.4W 1% AXIAL
Datasheet Download
MRS16000C6800FRP00.pdf
Availability of MRS16000C6800FRP00
QUANTITY
MRS16000C6800FRP00 Order Process
Ship out your order
Specifications of MRS16000C6800FRP00
Internal Part NumberEIS-MRS16000C6800FRP00
SeriesMRS16
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)680
Tolerance±1%
Power (Watts)0.4W
CompositionMetal Film
Features-
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseAxial
Supplier Device Package-
Size / Dimension0.063" Dia x 0.142" L (1.60mm x 3.60mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MRS16000C6800FRP00
Related LinksMRS16000C, MRS16000C6800FRP00 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
MRS16000C6800FRP00 Details Description
Related parts for MRS16000C6800FRP00
CONN RECEPT 21POS 26AWG MTA156 datasheet.pdf
RES SMD 2.7 OHM 1% 1W 2512 datasheet.pdf
CABLE TWINAX/FLAT/SFP+ 30AWG/1M datasheet.pdf
CAP CER 180PF 50V NP0 0603 datasheet.pdf
CAP TANT 0.15UF 20% 50V AXIAL datasheet.pdf
ROUND STANDOFF M4 NYLON 36MM datasheet.pdf
IC OSC VCXO DUAL FREQ 6-CLCC datasheet.pdf
CONN EDGE DUAL .050 EXTEND 100PO datasheet.pdf
SWITCH ROCKER DPDT 5A 125V datasheet.pdf