Vishay/BCcomponents MRS16000C9102FRP00
MRS16000C9102FRP00 picture photo
Mfg. Part Number
MRS16000C9102FRP00
Brief Description
RES 91K OHM 0.4W 1% AXIAL
Datasheet Download
MRS16000C9102FRP00.pdf
Availability of MRS16000C9102FRP00
QUANTITY
MRS16000C9102FRP00 Order Process
Ship out your order
Specifications of MRS16000C9102FRP00
Internal Part NumberEIS-MRS16000C9102FRP00
SeriesMRS16
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)91k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.4W
CompositionMetal Film
Features-
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseAxial
Supplier Device Package-
Size / Dimension0.063" Dia x 0.142" L (1.60mm x 3.60mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MRS16000C9102FRP00
Related LinksMRS16000C, MRS16000C9102FRP00 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
MRS16000C9102FRP00 Details Description
Related parts for MRS16000C9102FRP00
DC/DC CONVERTER 5V 25W datasheet.pdf
AC/DC WALL MOUNT ADAPTER 12V 10W datasheet.pdf
IC VOLTAGE MONITOR DUAL 14-SOIC datasheet.pdf
CA,62.5,12F,OFNP,MPO datasheet.pdf
RES 0.1 OHM 5W 0.5% WW AXIAL datasheet.pdf
BOARD DIGITAL AUDIO USB PIC32 datasheet.pdf
CAP TANT 33UF 5% 20V AXIAL datasheet.pdf
SWITCH ROTARY 4P3T datasheet.pdf
CONN HDR 20POS GOLD datasheet.pdf
RES 75 OHM 1.5W 5% AXIAL datasheet.pdf