Vishay/BCcomponents MRS25000C1003FC100
MRS25000C1003FC100 picture photo
Mfg. Part Number
MRS25000C1003FC100
Brief Description
RES 100K OHM 0.6W 1% AXIAL
Datasheet Download
MRS25000C1003FC100.pdf
Availability of MRS25000C1003FC100
QUANTITY
MRS25000C1003FC100 Order Process
Ship out your order
Specifications of MRS25000C1003FC100
Internal Part NumberEIS-MRS25000C1003FC100
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
PackagingTape & Box (TB)
Resistance (Ohms)100k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.6W
CompositionMetal Film
Features-
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseAxial
Supplier Device Package-
Size / Dimension0.098" Dia x 0.256" L (2.50mm x 6.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MRS25000C1003FC100
Related LinksMRS25000C, MRS25000C1003FC100 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
MRS25000C1003FC100 Details Description
Related parts for MRS25000C1003FC100
RELAY TELECOM DPDT 1A 4.5V datasheet.pdf
CONN HEADER .100 DUAL R/A 8POS datasheet.pdf
RES SMD 4.12K OHM 1% 3/4W 2010 datasheet.pdf
FUSE 1500A 250V datasheet.pdf
CAP CER 820PF 50V NP0 RADIAL datasheet.pdf
RES 7.5K OHM 1% 1/2W AXIAL datasheet.pdf
RES 3K OHM 2W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 10POS PIN datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE SPDT 7.5A 125V datasheet.pdf
IC OSC VCXO 622.08MHZ 6-CLCC datasheet.pdf
HEATSINK 54X54X25MM XCUT T766 datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 6POS SKT datasheet.pdf