Vishay/BCcomponents MRS25000C1009FCT00
MRS25000C1009FCT00 picture photo
Mfg. Part Number
MRS25000C1009FCT00
Brief Description
RES 10 OHM 0.6W 1% AXIAL
Datasheet Download
MRS25000C1009FCT00.pdf
Availability of MRS25000C1009FCT00
QUANTITY
MRS25000C1009FCT00 Order Process
Ship out your order
Specifications of MRS25000C1009FCT00
Internal Part NumberEIS-MRS25000C1009FCT00
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package5,000
PackagingTape & Box (TB)
Resistance (Ohms)10
Tolerance±1%
Power (Watts)0.6W
CompositionMetal Film
Features-
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseAxial
Supplier Device Package-
Size / Dimension0.098" Dia x 0.256" L (2.50mm x 6.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MRS25000C1009FCT00
Related LinksMRS25000C, MRS25000C1009FCT00 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
MRS25000C1009FCT00 Details Description
Related parts for MRS25000C1009FCT00
Crystal 13.5000MHz 30ppm 18pF 50 Ohm -20°C - 70°C Through Hole Cylindrical Can, Radial datasheet.pdf
CONN PLUG FLAT 4 CONDUCTOR SDL datasheet.pdf
CARDEDGE MALE 100POS .100 WW AU datasheet.pdf
RAIL PANEL MT SQ HOLE 42" datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 18.5V 100W datasheet.pdf
CAP ALUM 22UF 450V AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 499K OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
RES 32.62K OHM 1/2W 0.1% AXIAL datasheet.pdf
IC OSC VCXO DUAL FREQ 6-CLCC datasheet.pdf
FIXED IND 21NH 800MA 160 MOHM datasheet.pdf
CRYSTAL 32.000 MHZ 12PF SMT datasheet.pdf